Заміна масла АКПП Volvo

 

 

Рідина для автоматичної трансмісії (ATF) забезпечує змащування рухомих частин, захист від зносу і корозії і служить для передачі механічної потужності. Регулярне обслуговування автоматичної коробки передач життєво важливо для роботи вузла. Заміну масла АКПП Volvo виконують відповідно до рекомендацій виробника. Недотримання графіка замін може привести до різних проблем, таким як перегрів трансмісії, відмова соленоїда, різке перемикання передач і навіть повна відмова коробки передач.

Замена масла для акпп вольво
Замена масла для акпп вольво

Заміна масла АКПП Volvo — це процес, при якому рідина в автоматичній коробці передач замінюється новою. При правильному промиванні майже 100% старої рідини замінюється новою, включаючи рідину в гідротрансформаторі і трубопроводах маслоохолоджувача.

 

 

Як часто потрібно міняти масло в АКПП Volvo?

 

Volvo Cars в інструкціях по експлуатації до нових автомобілів додало уточнення «Масло в коробці передач не потрібно міняти на всьому терміні служби автомобіля при експлуатації в нормальних умовах. При їзді в екстремальних умовах це може виявитися необхідним».

 

В автомобілях з АКПП PowerShift MPS6 виробник рекомендує замінювати трансмісійну рідину кожні 80 000 км. В усіх інших АКПП VOLVO – кожні 60 тис. км. В умовах українських доріг та міської їзди з частими перемиканнями рекомендується частіша заміна масла в автоматичній коробці.

 

 

Як роблять заміну масла в АКПП Volvo?

 

Існує два способа заміни масла АКПП:
– повна заміна масла,
– часткова заміна масла АКПП Volvo.

 

Загальний обсяг масла в автоматичній трансмісії становить 7-8 літрів. При відкритті зливної труби з АКПП виливається близько 3-4 літрів. Старе масло все ще перебуває в гідротрансформаторі, масляних каналах і гідроблоці.

 

Для повної і якісної заміни застосовують метод послідовного заміщення. Для цього роз’єднують ланцюжок охолодження масла в коробці, до вихідного штуцера підключають шланг і запускають двигун. Насос виганяє з коробки відпрацьоване масло — ще близько 2 літрів. Після цього в картер заливають 2 л нового масла і знову запускають двигун. Таким чином старе масло витісняється з усіх частин коробки, відкладення на стінках змиваються.

 

Всього через систему проходить близько 8 літрів. Цього достатньо для якісного промивання — перевірити це можна, якщо звернути увагу на колір масла. У більшості випадків воно стає чистим і прозорим.

 

В деяких випадках достатньо часткової заміни масла АКПП Volvo. Який спосіб вибрати і яка заміна масла потрібна вашому авто допоможе визначити наш досвідчений спеціаліст з обслуживання авто Volvo.

За яких ознаках робити заміну масла АКПП в Volvo?

 

  • Скрегіт трансмісії або дивні шуми;
  • Проблеми з перемиканням або вибором передач;
  • Ковзаючі шестерні;
  • Неможливість плавного переходу вгору або вниз;
  • Поштовхи або затримка при переході з режиму «P» в «D»;
  • Попередження про перегрів коробки передач;
  • Горять лампи блоку управління трансмісією.
Вкажіть своє ім'я та телефон, щоб наш механік
міг зв'язатися з Вами в найближчий час
Вкажіть своє ім'я та телефон, щоб
записатися на русифікацію VOLVO
ФОРМА ЗВОРОТНЬОГО ЗВ'ЯЗКУ